HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

80'li yıllarda kazan, eşanjör, boyler, baca, tank… v.b. ısı üretici cihazları ve ekipmanları ile atölye olarak ilk imalatlarımıza başladık. Gerek imalat-teslimat ve gerekse ihtiyaçlara göre de montajlı olarak müşteri adreslerinde yapılan imalat ve teslimatlar ile ısı üreten cihazlar ve ekipmanlar konusunda profesyonel olarak imalatlarına devam etmiştir.

90'lı yılların başında doğalgaz uygulamaları ile birlikte dönüşüm işlemleri ve özellikle baca uygulamaları ağırlık kazanmıştır. Isı üreten cihazlardaki deneyim ve tecrübelerimizin baca uygulamalarında istifade edilmesiyle baca konusunda gereken kaliteye ulaşılması sağlanmıştır.

İlk doğalgaz dönüşümlerinde, firmamızın yaptığı dönüşüm işlerinin baca konusundaki tecrübe ve bilgilerimize katkılarını göz ardı edemeyiz. Bugün ulaşılmış olan standartlarda ve kalitemizde bu geçmişin etkileri yadsınamaz. Geldiğimiz bu noktada yatırımlarımız devam etmekte olup 1200 m² kapalı alan fabrikamızda bünyemize yeni katılan makine ve ekipmanlar, profesyonel elemanlarımız ile hizmetlerimize devam etmekteyiz.

  Marmara Mekanik,

 • Konut ve benzeri yapılar için sistem baca üretim ve montajı,
 • Sanayi tesisleri için endüstriyel baca sistemleri,
 • Serbest duran baca sistemleri,
 • Yüksek sıcaklıklara uygun baca sistemleri,
 • Konstrüksiyonlu baca sistemleri,
 • Üretim ve montajı üzerine profesyonel çalışmalarda bulunmaktadır.

Gerekli akreditasyonlarını sağlamış ve gerekli kalite belgelerine sahip MEBA BACA sizlere eksiksiz vermeye çalıştığı hizmetlerine devam etmektedir. Güveniniz ile geldiğimiz bu nokta henüz başlangıç noktamızdır. MEBA BACA, profesyonel kadrosu, teknolojiye uygun makine parkuru ile tüm baca problemlerinizde çözüm ortağınız olmaya devam edecektir

NEDEN MEBA BACA SİSTEMLERİ?

Baca problemlerinizde sizlere çözümler sunan firmamız, problemlere getirdiği farklı çözümleriyle sizlere en iyi hizmeti vermektedir. TSE, CE, ISO ve OHSAS belgeleriyle de kalite anlayış farklılığını ortaya koymaktadır.

"MEBA BACA" Marmara Mekanik'in tescilli markasıdır.


POLİTİKAMIZ

POLİTİKAMIZ

KALİTE POLİTİKASI

Sürekli iyileştirme ve müşteri odaklı yapılanmayı kalite politikasının mutlak temeli olarak benimseyen, kaliteyi bir bütün olarak değerlendiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, deneyimli yönetim ve dinamik kadrosunun verimli çalışmalarıyla, somut kriterlere ve standartlara uygun, belirtilen süre içerisinde, kendi öz kaynaklarını ve güçlü finans politikasını yüksek performansla kullanan, kalite yönetim sistemini sürekli iyileştiren vizyonuyla; MARMARA MEKANİK MAKİNA, ELEKTRİK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. MEKANİK BACA, HAVALANDIRMA VE ÇELİK KONSTRÜKSİYON SİSTEMLERİ İMALATI VE MONTAJI kapsamında müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, kalite politikasının objektifi ve misyonu olarak benimsemiş, kendisini sürekli yenileyen kurumsal yapısıyla faaliyetlerini verimli ve etkin kılmayı amaç edinmiştir.

  Temel Bakış açımızı destekleyen ilkeler:

 • Güvenilir ve dürüst olmak,
 • Verimli ve üretici olmak,
 • Güçlü finans politikası oluşturmak,
 • Müşteri odaklı kalite sistemini sürekli iyileştirmek,
 • Çalışanlarına kalitede bütünlüğü ve sürekliliği yaşam felsefesi olarak benimseterek en yüksek değeri vermek,
 • Tedarikçileri ve personelimizi kalite sisteminin bütünü içinde değerlendirip hep birlikte sürekli gelişmeyi, iyileştirmeyi hedeflemek,
 • Teknolojik gelişmelere paralel insan gücü ve donanım oluşturmak,
 • Taahhüdümüz altında olan projeleri zamanında ve standartlara uygun tamamlamak.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

MARMARA MEKANİK MAKİNA, ELEKTRİK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. olarak kamu kuruluşları ve özel sektöre sunduğumuz MEKANİK BACA, HAVALANDIRMA VE ÇELİK KONSTRÜKSİYON SİSTEMLERİ İMALATI VE MONTAJI hizmetlerinde yaptığımız işin sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak öncelikle yasal şartlara ve sözleşmelerle belirlenen müşteri şartlarına uygunluk gerekliliğinin bilincindeyiz.

Buna göre; Yaptığımız işlerde uygulama ve operasyonlarla ilgili olarak yasal gereklilikleri eksiksiz yerine getirmek ve ilgili yasaların güncelliğini sürekli takip etmek; Sözleşmede belirlenen müşteri gereklerine uygun şekilde ilgili işleri sağlıklı ve güvenli gerçekleştirmek ve sürekliliğini takip etmek; Sağlık ve güvenlikle ilgili planlama yapılırken çalışanlarımızın yanında, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, ziyaretçilerimizin ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin sağlık ve güvenliğinden etkilenecek tüm tarafları göz önünde bulundurmak; Risk analizleri, düzeltici ve önleyici faaliyetler ve teknolojik gelişmelerin sürekli takibi ile kendimizi sürekli geliştirmek ve sektörümüze örnek olmak; Politikamız ve kuruluşumuzun performansı ile ilgili yenilikleri tüm paydaşlarımıza uygun yöntemlerle iletmek; Belirlediğimiz ve dokümante ettiğimiz İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamızdır.


SERTİFİKALARIMIZ

SERTİFİKALARIMIZ